تفاوت درب و پنجره ها در کانکس و خانه های پیش ساخته

تفاوت درب و پنجره ها در کانکس و خانه های پیش ساخته  
کانکس های اداری و مدیریتی و کانکس ویلایی و مسکونی در نصب درب و پنجره ها متفاوت از یکدیگر می باشند البته لازم به ذکر است که در کانکس های سفارشی و کانکس کارگاهی هم می توان از درب و پنجره های متفاوت بنا بر سفارش شما مشتریان گرامی استفاده کرد.

تفاوت در درب و پنجره های UPVC و آلومینیومی کانکس و خانه های پیش ساخته :
در کانکس های اداری و مدیریتی استفاده از درب و پنجره های آلومینیومی بسیار رواج داشته به این دلیل که مصرف کنندگان کانکس تصور می کردند اگر در کانکس خود از جنس آلومینیوم استفاده کننده قیمت پایین تری نسبت به پنجره های چوبی و فلزی دارد و می تواند در مصرف چوب به خاطر حفظ محیط زیست صرفه جویی کرد تا برای هر کانکس درختی قطع نگردد که در نهایت با پیشرفت علم در زمینه ساخت کانکس و خانه های پیش ساخته متوجه گشتند که استفاده از پنجره های آلومینیومی در ساخت کانکس در هنگام فرآوری این درب و پنجره ها مواد شیمیایی بسیار سمی تولید و منتشر می گردند که خطر بزرگی برای محیط زیست می باشد که بسیاری از این مواد سمی که در تولید درب و پنجرهای الومینیومی برای ساخت کانکس تولید می گردند از نظر سازمان جهانی بهداشت و محیط زیست و امنیت شغلی خطرناک و سرطان زاست.
در کانکس ویلایی و مسکونی بیشتر از درب و پنجره های UPVC استفاده می گردد که از  PVC ساخته می شود که با توجه به خواصی که دارد آن را از آلومینیوم برتر ساخته است. مقاومت و پایداری درب و پنجره های UPVC واقعا نسبت به درب و پنجره های آلومینیومی در ساخت کانکس و خانه های پیش ساخته برای مشتریان به اثبات رسیده است و از همه مهمتر در فرآیند ساخت درب و پنجره های UPVC برای کانکس های ویلایی و مسکونی و کانکس مدیریتی هیچ نوع مواد سمی و شیمیایی متصاعد نمی شود که محیط زیست را آلوده کند و تمامی ضایعات جمع آوری و درچرخه بازیافت قرار می گیرد. با توجه به این موارد بسیار مهم در ساخت کانکس و خانه های پیش ساخته در کشوره های جهان اول و حتی کشور خودمان پنجره های UPVC (Vinyl) جایگزین مناسبی برای پنجره های آلومینیومی شده است و میاک کانتین با توجه به سفارشی بودن کانکس و خانه های پیش ساخته خود تا آنجاییکه برای مشتری مقدور باشد در ساخت کانکس اداری ، کانکس مدیریتی ، کانکس مسکونی و ویلایی ، کانکس سالنی ، کانکس نگهبانی (کیوسک نگهبانی)،کانکس سرویس بهداشتی و کانکس کارگاهی به مشتریان عزیز پیشنهاد درب و پنجره های  UPVC را می دهد.
در ساخت کانکس مسکونی و ویلایی و خانه های پیش ساخته استفاده از درب و پنجره های آلومینیومی به خاطر مقاومت بالا در مقابل زنگ زدگی اما نقطه ضعفی دارد که دچار خوردگی و پوسیدگی می شود و تغییرات کلی روی رنگ آلومینیوم به مرور زمان رخ می دهد که امکان شکستگی چارچوب (فریم) با توجه به شرایط بد آب و هوایی وجود دارد.
کانکس و خانه های پیش ساخته ای که از درب و پنجره های آلومینیومی استفاده می کنند در مقابل آلودگی های طبیعی آب و هوا، کودهای شیمیایی، بخارهای نمکی و گازهای شیمیایی و … مقاوم نبوده و رسانا بودن آلومینیوم باعث شده تا میعان گازهای شیمیایی به داخل کانکس و یا خانه های پیش ساخته راه پیدا کند .
کانکس و خانه های پیش ساخته ای که از درب و پنجره هایUPVC  استفاده می کنند خورده و پوسیده و ورقه ورقه نمی شوند. به علت اینکه اتصالات در این درب و پنجره های کانکس به هم جوش می خورند و مقاومت بالاتری نسبت به درب و پنجره های آلومینیومی دارند که با بست های مکانیکی به یکدیگر متصل می شوند. خراش های سطحی روی بدنه درب و پنجره که ممکن است به علت استفاده روزمره بوجود بیاید به این علت که رنگ تمام پروفیل درب و پنجره یکسان است ، نشان داده نمی شود. در مجموع مقاومت این نوع از درب و پنجره ها بالاتر است و می تواند انتخاب قابل اطمینان تری نسبت به درب و پنجره های آلومینیومی باشد.
در ساخت خانه های پیش ساخته و کانکس درب و پنجره های آلومینیومی رسانای بسیار خوبی است و گرما و سرما را به راحتی از خود عبور می دهد به عنوان مثال در ساخت رادیاتورهای ماشین و ساختمان برای انتقال بهتر گرما و سرما از آلومینیوم استفاده می گردد. در کانکس های ویلایی و مسکونی و خانه های پیش ساخته استفاده از درب و پنجره های آلومینیومی باعث می شود که حرارت داخل کانکس، خانه های پیش ساخته ، دفتر کار و یا شرکت ها و ادارات به آسانی به هدر رود و در آن کانکس ها و خانه های پیش ساخته اتلاف انرژی بسیار زیادی بوجود بیاید. برای رفع این مشکلات بسیار اساسی کارخانه ها و یا شرکت های تولیدکننده درب و پنجره های آلومینیومی ، به درب و پنجره کانکس و خانه های پیش ساخته خود ماده ای به نام ترمال بریک – Thermal Break  به مواد اولیه ساخت اضافه می کنند. اضافه کردن این ماده به چارچوب (فریم) درب و پنجره کانکس و خانه های پیش ساخته باعث افزایش میزان عایق بودن درب و پنجره در مقابل سرما و گرما می شود، اما یکپارچگی چارچوب (فریم) درب و پنجره کانکس را از بین می برد. علت این امر تفاوت انسجام و محکمی این ماده با آلومینیوم است. اما بزرگترین مشکلی که در استفاده از این مواد در ساخت درب و پنجره وجود دارد افزایش قیمت بسیار زیاد این نوع از درب و پنجره های آلومینیومی برای کانکس است.
در کانکس و خانه های پیش ساخته ای که از درب و پنجره های UPVC (وینیل) استفاده می کنند به طور طبیعی عایق حرارت بوده و در سرمای زمستان و در گرمای تابستان چارچوب (فریم) پنجره های شما گرم و همچنان سرد می مانند و اجازه خارج شدن هوای مطبوع خانه به بیرون را نمی دهد. یکی از خصوصیات ویژه درب و پنجره های UPVC امکان ساخت درب و پنجره برای کانکس از پروفیل های چند حفره ای – Multi Chambered است که این حفره ها باعث تقویت بیشتر عایق بودن درب و پنجره ها در خانه های پیش ساخته و کانکس میاک می شود. حفره ها در درب و پنجره های جنس UPVC (وینیل) با عایق مخصوصی احاطه شده است که برخلاف حالت حفره ها در درب و پنجره های آلومینیومی کانکس ، هوای بیرون را به داخل انتقال نمی دهد و یکی دیگر از مهمترین ویژگی ها در استفاده از درب و پنجره های UPVC در ساخت کانکس ویلایی و مسکونی و کانکس اداری و مدیریتی عایق صدا و صوت بودن این نوع درب و پنجره ها می باشد که با وجود محیط پیرامون بسیار شلوغ، صدا و صوت از این درب و پنجره ها بسیار سخت عبور کرده و تاثیر بسیار خوبی در آرامش افراد داشته و در بعضی مواقع در کانکس های کارگاهی و یا کمپ های کارگاهی و کانکس های اداری و مدیریتی در محیط کارگاه از این نوع درب و پنجره ها استفاده می گردد که عایق صدا و حرارت بوده و از ورود هر آلاینده به داخل کانکس و خانه های پیش ساخته جلوگیری کند.

تفاوت درب و پنجره های کانکس و خانه های پیش ساخته