روش های مناسب جهت انتخاب رنگ داخلی و طراحی کانکس سفارشی

کانکس اداری و مدیریتی را باید به گونه طراحی نمود تا محیط و شرایط رنگبندی فضا و نوع رنگ دیوارپوش ها به طوری باشد که کارمندان از لحاظ فکری آرامش ذهنی داشته باشند و با توجه به آرامش زیاد در کانکس اداری و مدیرتی ایجاد خلاقیت و باز کردن افکار و ذهن در هر انسان در کانکس اداری و مدیرتی خود رخ می دهد.

کانکس کارگاهی، کارگری و سالنی که از آن به عنوان استراحتگاه و یا کانکس خوابگاهی  باید از رنگ و دیزاینی انتخاب شود که علاوه بر احساس آرامش ذهن و جسم در کانکس کارگاهی، کارگری و سالنی دریافت انرژی بسیار و تازه ای برای کارکنان باشد تا بتوانند در محیط کاری خود افراد اثربخشی باشند.

کانکس خوابگاهی به عنوان استراحتگاه برای افراد و در بعضی مواقع کارمندان و دانشجویان می باشد که برای طراحی و انتخاب رنگ دیوارپوشش های کانکس خوابگاهی باید از نوع رنگ بندی انتخاب گردد که بعد از یک روز پر تلاش و خسته کننده کلیه افراد بتوانند از لحاظ روحی و جسمی آرامش خیال داشته باشند در اینگونه موارد در کانکس خوابگاهی از رنگ آبی با طیف کم رنگ و ترجیحا آسمانی و استفاده از رنگ سبز در کانکس خوابگاهی باعث شده تا زودتر آرامش را در افراد به تحقق برساند، متاسفانه در برخی موارد در ساخت کانکس و رنگ بندی دیوار پوشش ها از رنگ های تند و گرم استفاده می گردد که این نوع رنگ ها در ساخت کانکس های خوابگاهی توصیه نمی گردد.

کانکس سرویس بهداشتی و حمام که به عنوان مکانی برای استفاده های بهداشتی در بعضی مواقع در کانکس اداری و مدیرتی در داخل کانکس طراحی و تعبیه می گردد اما در کانکس ویلایی و مسکونی در داخل آنها فضایی طراحی گردیده شده که پیشنهاد رنگ و دیوارپوش برای کانکس سرویس بهداشتی و حمام استفاده از رنگ های روشن می باشد که تمامی فضای از نور کافی برخوردار بوده تا در کانکس سرویس بهداشتی و حمام نظافت کامل رعایت گردد و هیچ گونه کثیفی پیدا نگردد.

در انتها پیشنهاد گروه صنعتی میاک در انتخاب رنگ دیوار پوش کانکس:
۱-    کاربری کانکس و نوع استفاده از آن سازه بسیار مهم می باشد
۲-    بنا بر استفاده فضا طوری طراحی گردد تا کانکس از نور کافی برخوردار شود .
۳-    از نوع رنگ و دیوار پوشی استفاده گردد که در کانکس از لحاظ کیفیت بالاترین و شکیلترین کانکس در اختیار شما مشتریان گرامی قرار گیرد.
۴-    رنگ و ساخت کانکس کاملا سلیقه ای بوده که می توان با توجه به شخصیت افراد و فضای استفاده از آن برای فرد بهترین نوع کانکس از نظر ذهنی انتخاب گردد.

طراحی-رنگ-داخلی-کانکس