مشخصات فنی و اجرایی تیپ سایدینگ

سایدینگ چیست ؟
نوعی پانل از جنس های PVC و گالوانیزه است که به علت سبک بودن و ضخامت کم، متنوع بودن طرح و رنگ و نصب سریع و آسان و زیبایی خاصی که به نمای بیرونی ساختمان یا سازه می بخشد مورد توجه اکثر سازندگان و مشتریان قرار گرفته است.


امروزه اکثر مردم اعم از سازندگان و مصرف کنندگان علاوه بر دقت در زیبایی داخلی ساختمان و سازه به نمای بیرونی آن نیز توجه خاصی دارند و همواره به دنبال نمایی زیبا و مقاوم هستند که نمای سایدینگ نظر اکثریت را بخود جلب نموده است.
سایدینگ چهار نوع می باشد:
A.    سایدینگ گالوانیزه
B.    سایدینگ PVC
C.    سایدینگ فایبر سنت
D.    سایدینگ چوبی


گروه صنعتی میاک همواره از دو نوع سایدینگ در پوشش دیوار بیرونی سازه ها و ویلاها سایدینگ گالوانیزه و سایدینگ PVC  استفاده می کند.
مشخصات فنی و اجرایی کانکس های تیپ سایدینگ گروه صنعتی میاک به شرح زیر می باشد:
۱-    وزن کانکس بستگی به ابعاد سنگین تر از کانکس های موجود در بازار می باشد که باعث استحکام بیشتر در ساختار کانکس می شود.
۲-    شاسی از تیرآهن های درجه یک  ۱۴ ، ۱۶ و ۱۸ بسته به ابعاد سازه
۳-    اسکلت بدنه و کف از پروفیل های مقاوم استاندارد ۸۰ × ۴۰، ۴۰ × ۴۰ و در فواصل ۴۰ سانتیمتری برای کف سازه و فواصل ۶۰ سانتمیتری در بدنه کانکس و اجرای ضد زنگ کامل در استراکچر اصلی، مقاوم در برابر نیروهای کششی و جلوگیری از ایجاد صدا و لرزش کف (اجرای لچکی در چهار طرف)
۴-    دیوار خارجی از جنس ورق های سایدینــگ طرح کانادا
۵-    درب و پنجره های یو پی وی سی با شیشه های دوجداره
۶-    پوشش داخلی دیوار پوش P.V.C روکش دار طرح چوب آذران پلاستیک و یا کمپارس (ضد حشره، ضد اشتعال) و مارک های مرغوب
۷-    کف پوش از جنس P.V.C پشت گونی طرح دار
۸-    پوشش سقف از جنس ورق گالوانیزه با ضخامت ۵۰ با رنگ کوره ای درجه یک و بصورت دو شیب
۹-    تخته کف از نوع بهترین تخته کف چندلایی ضد آب ۱۶ میلیمتر ساخت KORINDO اندونزی
۱۰-    سرویس آبدارخانه شامل (سینک ظرف شوئی و آبچکان، کابینت بالا و پائینM.D.F) به همراه لوله کشی (سرد و گرم) و شیرآلات درجه یک، فن تهویه (اجاق گاز رومیزی طبق سفارش بصورت آپشن) (بند ۱۰ فقط مختص کانکسهای دارای آبدارخانه می باشد نه کانکسهای سالنی و نگهبانی)
۱۱-    سرویس بهداشتی و حمام: بدنه داخلی از جنس P.V.C سفید و کف فایبر گلاس سرامیک شده با آئینه، روشویی و متعلقات، لوله کشی پلیمری سرد و گرم، فن تهویه و دریچه آلومینیومی جهت تهویه داخل سرویس و حمام شامل (دوش و زیردوشی) (بند ۱۱ فقط مختص کانکسهای دارای سرویس بهداشتی می باشد نه کانکسهای سالنی و نگهبانی).
۱۲-    شیرآلات از جنس عالی و کیفیت مرغوب و مارک های برتر ایرانی از نوع قهرمان و راسان
۱۳-    نصب پرده لوردراپه، جعبه کمک های اولیه و نصب کپسول آتش نشانی بنابر سفارش مشتری
۱۴-    سیم کشی داخل تو کار بوده است و سیم تلفن و برق از بهترین سیم و کلید پریز و مینیاتوری از نوع مرغوب Legrand فرانسه و با رعایت کلیه استانداردهای BS اروپا
۱۵-    کانکس از هر جهت عایق بندی شده با مواد خارجی و دانسیته بالا و درصورت درخواست مشتری جهت آببندی از محصولات شرکت SCHOMBURG آلمان و پلی گام استفاده خواهد گردید.
۱۶-    محل نصب دریچه کولر بنابر سفارش مشتری متناسب با کولر آبی یا اسپیلت تعبیه خواهد شد.
۱۷-    استفاده از پیچ های فولادی سرمته ای برای مقاومت بیشتر و پرچهای فولادی برای نصب ورق های سایدینگ به اسکلت سازه
۱۸-    جوشکاری از نوع جوش ممتد در چندین نقطه با الکترود مرغوب و اجرای ضد زنگ
۱۹-    نصب هوک در بالای سقف متناسب با ابعاد و وزن کانکس چند قلاب میلگردی جهت سهولت در بارگیری با قدرت تحمل بار به وزن ۱۰ تن در ارتفاع و تعدادی قلاب در کف روی شاسی جهت مهار کانکس بر روی تریلی به لحاظ ثابت بودن بار در طول مسیر تعبیه می گردد.
۲۰-    رنگ آمیزی و زیبائی کانکس با بهترین ترکیب و تنوع رنگهای روغنی سریع خشک طبق سلیقه مشتری


مشخصات فنی و اجرایی تیپ سایدینگ